Основи біоінформатики 2016

Опис курсу

На курсі будуть розглянуті базові методи, які широко та інтенсивно використовуються в галузі біоінформатики та біостатистики, із використанням реальних прикладів.

Теми курсу

Bioinformatics, genomics, pre-processing of biological data, exploratory analysis, unsupervised analysis, classification and regression models, comparing models, multiple testing and p values.

Інструментарій

R

Вимоги до попередніх знань

Основи статистики та вищої математики; попередні знання мови R не потрібні.

Викладачі

Дмитро Фішман
Аспірант з біоінформатики в університеті Тарту, Естонія

Отримав степінь бакалавра у Національному Технічному Університеті Україні “КПІ” і степінь магістра в університеті Тарту (Естонія). Наразі є аспірантом в університеті Тарту, працює в галузі біоінформатики.

Дмитро має досвід викладання студентам-магістрам курсів Data Mining, машинного навчання, біоінформатики, текстових алгоритмів. Наразі він є сертифікованим тренером у Data and Software Carpentry – організації, яка поширює знання з Data Science серед вчених різних галузей науки.

Був членом програмного комітету літньої школи AACIMP, Київ. Наразі є членом UPEER – організації, яка розвиває локальні наукові спільноти. Активний учасник змагань на  Kaggle, одне з яких буде використовуватись в якості проектного завдання на літній школі.

Галузі професійних інтересів: Data Mining, Machine Learning, Bioinformatics, Image Recognition, Deep Learning, Advanced Algorithms

Контакти[email protected]

Єлєна Сюгіс
Фахівець з біоінформатики в університеті Тарту, Естонія

Працює біоінформатиком у Quretec Ltd, а також молодшим спеціалістом з біоінформатики в Інституті Комп’ютерних Наук, Університету Тарту, Естонія.

Нещодавно стала сертифікованих тренером Data and Software Carpentry — організації, яка навчає основам наук про дані дослідників, які потребують відповідних вмінь для проведення власних досліджень.

Власні дослідження включають застосування біостатистики, дослідження даних, мережевого аналізу та інтеграції даних у різноманітних питаннях біології.

Наразі працює для AgedBrainSYSBIO, спільного європейського дослідницького проекту, який вивчає основи старіння мозку та пов’язаних нейродегенеративних розладів, таких як хвороба Альцгеймера. У AgedBrainSYSBIO розроблює нові методи інтеграції даних та статистичного аналізу біологічних даних різного типу.

Також активно приймає участь у популяризації науки та ІТ серед широкої аудиторії.

Галузі професійних інтересів: Data mining, Bioinformatics, Biostatistics, Network analysis, Machine learning, Data integration

Контакти:  [email protected]