business-analyst

BUSINESS ANALYST

Фахівець, який досліджує проблеми замовника програмного забезпечення, шукає ефективне рішення і формулює його у вигляді завдань програмістам. Він аналізує бізнес-процеси, моделює рішення і бере участь в складанні технічного завдання, побудові прототипів, оцінці тривалості і бюджету проекту. Бізнес-аналітик контролює вимоги до продукту на всіх етапах життєвого циклу його розробки і є посередником між замовником і командою програмістів.
За даними порталу DOU.UA, середньостатистичному бізнес-аналітику 28 років, він має досвід роботи 3 роки і отримує $1300-2500.

ds

DATA SCIENCE / ML ENGINEER

Фахівець з ґрунтовними знаннями математики і теорії алгоритмів, які дозволяють йому опрацьовувати й аналізувати великі обсяги даних, будувати моделі для прогнозування і прийняття рішень на їх основі. Якщо спеціаліст з Data Science - не обов’язково програміст, то фахівець з машинного навчання (ML) використовує мови Java, Phyton або R для розроблення самонавчальних алгоритмів, які роблять комп’ютери розумнішими і здатними вирішувати складні задачі, як от керування автономним автомобілем. У світі оплата праці таких фахівців на 10-15% вища ніж зарплата програміста.

tw

TECHNICAL WRITER

Фахівець, який розробляє технічну документацію (посібники для користувачів, техзавдання для розробників, допоміжні матеріали тощо) до різного роду програмних продуктів і сервісів. За даними DOU.UA, середньостатистичному українському техрайтеру 28 років, в нього 3,5 роки досвіду і зарплата $400-1400.

pm

PROJECT MANAGER

Фахівець, основним завданням якого є керування проектом в цілому: проектування і визначення пріоритетів, планування і контроль над виконанням завдань, комунікації, а також оперативне вирішення проблем. PM – нетехнічна позиція, але більшість українських PM’ів в галузі IT в минулому працювали програмістами чи тестувальниками. Згідно статистики порталу DOU.UA, середньому українському PM’у 28 років, він отримує зарплату в $2000 і має досвід роботи 3,8 років.

sa

SYSTEM ADMINISTRATOR

IT-спеціаліст, який займається розгортанням, налаштуванням і підтримкою мережі, комп’ютерів і серверів компанії, забезпеченням їх стабільної роботи, впровадження відмовостійких інфраструктурних рішень, підтримкою користувачів. Він дуже добре знає серверні операційні системи Linux і Windows, системи моніторингу і віртуалізації. За даними DOU.UA, середньостатистичному українському сисадміну 27 років, він отримує $600-1800 на місяць і має досвід роботи 5,5 років.

dev

SOFTWARE DEVELOPER

Програміст – позиція, на яку найчастіше претендують українські студенти і випускники. Молодший програміст добре знає одну мову програмування (C#, C++, Java, Ruby, Python, Javascript, або PHP), працює під наглядом більш досвідченого колеги над розробленням окремих підсистем програмного забезпечення, реалізовує окремі задачі з технічного завдання. Через 1 рік може вирости до рівня Middle, а ще через 3-4 роки стати Senior’ом. Зарплата програміста в українських ІТ компаніях становить від $600 до $3000, залежно від рівня кваліфікації.

ux

UX SPECIALIST

Фахівець з людино-машинної взаємодії, який бере на себе аналіз потреб користувача програмного забезпечення, проектування сценаріїв взаємодії користувача з продуктом, проектування інформаційної архітектури, розроблення прототипів інтерфейсів і дизайну, забезпечення так званого юзабіліті. Часто до цих функцій додається і розроблення дизайну графічного інтерфейсу продукту, візуальний дизайн бренду. Зарплата таких фахівців в межах $800-1500.

qa

QUALITY CONTROL ENGINEER

Фахівець з тестування і забезпечення якості, діяльність якого спрямована на покращення процесу розроблення програмного забезпечення, виявлення помилок і усунення дефектів в роботі готового продукту в тісній співпраці з командою програмістів. За даними DOU.UA, зазвичай українському тестувальнику 26 років, він має досвід роботи від півроку (Junior) до 5-ти років (Senior) і зарплату $600-2700.

 


У навчальні програми APPS.UCU закладено здобуття всіх необхідних знань і практичних навичок, потрібних працівникам зазначених професій, і ряд додаткових можливостей вибору свого майбутнього, в тому числі розвитку власних проектів.

Поглиблювати знання та удосконалювати здобуті навички та вміння наші випускники зможуть на програмах магістерського та докторантського рівнів як в УКУ, так і за кордоном.