Hour of Code – глобальний захід, який доводить, що навчитися програмувати може кожен незалежно від віку, статі, вподобань та рівня освіти. Базові знання програмування допомагають розвивати навички розв’язання задач, логіку та творчість, саме тому  Hour of Code щороку об’єднує десятки мільйонів студентів та школярів у більш ніж 180-ти країнах світу.

Під час «Години коду», яку організувала в Українському католицькому університеті Програма з комп*ютерних наук, студенти допомагали учням молодших, середніх та старших класів опанувати основи програмування, робототехніки, front-end’у та навіть показали, як написати гру. На захід приїхали школярі не лише зі Львова, а також з Нововолинська, Тернополя, Івано-Франківська та інших міст України.

«Пробувати себе у ролі викладача спочатку було не тільки весело, а й трошки страшно. Адже на кожному з нас лежала відповідальність: розповісти про ІТ так, щоби наші молодші друзі самі захотіли кодити! Крім того, було дуже приємно носити стікери “Вмію програмувати”. Сподіваюся, кожен із нас після закінчення бакалаврату зможе стати гордим власником позначки “Гуру програмування”», – ділиться враженнями від викладання front-end’у (веб-дизайну) студентка першого курсу [email protected], Ярина Кордуба.

Натомість, Ярини одногрупник, Матвій Ковтун, хотів зацікавити школярів робототехнікою: «Моєю головною ідеєю та метою було показати, що за допомогою знань купа різного заліза перетворюється на розумний прилад. Хоч я і розраховув на дещо старшу аудиторію, мене тішить, що після заняття зі мною, учні залишилися задоволеними, натхненними та вже мають базові уявлення про робототехніку».