DSC_0220

“Чи ви почуваєтеся щасливими сьогодні?” – із такого несподіваного запитання розпочалася зустріч із Томом Гілбом, фахівцем у сфері програмної інженерії, письменником та незалежним експертом. І саме цей початок дав зрозуміти: спілкування буде цікавим та неординарним.

Том – людина надзвичайно весела і оптимістична. За короткий проміжок часу він не просто прикував до себе нашу увагу (після чотирьох пар, погодьтеся, це нелегко), але й дав багато хороших життєвих порад, які знадобляться не тільки програмістам.
DSC_0237
Як уникнути провальних проектів? Том відповів на це так: “Зроби якусь маленьку частинку в певний час. Якщо ти досягнув успіху – продовжуй і роби більше, якщо ж ні – просто зупинись.” Навіть Енштейн вважав, що повторювати одне і теж, сподіваючись на різні результати, – це визначення божевілля. Вміти припинити роботу над заздалегідь провальним проектом теж дуже важливо. Адже раннє падіння є принаймні падінням із маленької висоти. Але є ще одна проблема. Багато програмістів прагнуть написати досконалий програмний код, забуваючи про те, що насправді мають створити продукт, який принесе користь людям.

Том Гілб також відповів на найактуальніше для нас, студентів, питання: що потрібно вчити? “Вчіть те, що є потужним та корисним, і те, що не застаріє протягом вашого життя.” І справді. На прикладі сфери ІТ ми бачимо, наскільки швидко оновлюються знання. Те, що ти вчив декілька років тому, сьогодні може бути неактуальним. Але є базові знання. Вони постійні, як правила арифметики, і ніколи не втратять своєї цінності.
DSC_0234
Протягом зустрічі ми почули про agile-методи, досвід Тома в IBM і чому він любить задачі, які ще ніхто у світі не вирішував. А під кінець запитали його те ж саме, що він питав на початку: “Чи почуваєтесь ви щасливим сьогодні?” На що Том Гілб відповів, що радість – це не випадковість, радість – це його вибір і стиль життя 🙂

Текст взято з особистого блогу студентки І курсу Програми комп’ютерних наук, Ярини Кордуби, за згодою автора.